top of page

אל תתייגו אותי תחשבו עצמאית


עוקבים יקרים, בימים האחרונים מאז פרסום הפוסט על חשיפתו של אלירז שדה אני מקבל המון תגובות, רובן תומכות אך חלקן מכוערות. לכן אני מעוניין להבהיר מספר דברים כדי לרענן את התובנה מהי "פרספקטיבה".


1. אינני מתכוון לנסות ולשכנע אף אחד בשום דבר. זו לא המטרה .


2. פרספקטיבה הוקמה כדי לעודד חשיבה עצמאית, ביקורתית ועם מגוון של מידעים ודעות.


3. חלק מהקוראים מורגל מדיי למדיה הקונבנציונאלית שלועסת ומעכלת את המידע ויורקת לצופה בפרצוף כך שאין לו ברירה אלא לקבל זאת כמובן מאליו, קצת כמו שעובדת תעמולה.


4. שנים הייתי בלופ הזה, עבדתי אצלם, שירתתי אדונים , כל זה נגמר מבחירה מלאה, בידיעה מוחלטת שאני מביא מוצר 'מחוץ לקופסה' .


5. מי שמעוניין מוזמן לקרוא את "ידיעות אחרונות" או וואלה או ואי נט. או לצפות ב"קשת" או "רשת", אני לא מחזיק אף אחד . נהפוכהוא. הבחירה שלכם.


6. לא מזמן שידרתי סדרת ראיונות עם מנכל ידיעות תקשורת לשעבר, שאלתי שאלות על רה"מ , מוסר, מתי בעל תפקיד צריך להתפטר וכו', האשימו אותי שאני "שמאלני", כעת , מאשימים אותי שאני "ביביסט", האמת היא שאני לא זה ולא השני. אני פרגמטי, הולך עם האמת שלי והיא - אחת, מצפונית. אהבה לארץ , לעם שלי ולמוסריות כפי שאני מגדיר אותה.


7. פרספקטיבה מביאה מגוון נושאים לדיון , מגוון דעות לשאלות נוקבות . ההחלטה מה לחשוב, מה להצביע, מה לקבל ומה לא היא של הצופה, לעולם לא אכתיב דרך רק אביע דעות שונות. זה לא שחור או לבן, ימין או שמאל, ביבי או אנטי ביבי, החיים היום מורכבים מהרבה אמיתות, יש דברים ברמה האישית שאיני מסכים עם נתניהו (לדוגמא) אבל הוא ראש ממשלת ישראל, הנציג הנבחר של העם היהודי בעולם, ועל כך תמיד אכבד אותו למרות הביקורת. אבל התקשורת שכחה זאת. רק בית המשפט יחליט אם הוא אשם או זכאי וכולם יכבדו את ההחלטה. עד אז, בבקשה אל תנסו לתייג אותי .


8. האתר , הדף הערוץ "פרספקטיבה" נבנה מאהבת הארץ למרות שכיום איני מתגורר בארץ. נא לא להטיח בפניי "אין לך זכות לדבר על ישראל אם אתה לא חי פה", אני סבור כי זו אינה זכות באמת. זו חובה. תמיד אהיה ישראלי, משלם מיסים, משרת בצהל (גם ילדיי כחיילים בודדים כעת) , גם אם אחייה פה עשרות שנים. למרות שאני פה לתקופה מוגבלת עד שאשלים את המטרות המקצועיות שלנו הגעתי לכאן.


9. הכח שלנו כישראלים הוא באחדותנו. מיטב המוחות שלנו עובדים היום ב"כפר הגלובאלי" בעולם. זה לא הופך אותם לפחות ישראלים, נהפוכהוא, ליותר. הם מקריבים את הריחוק מהבית, מהמשפחה, מהשפה המוכרת כדי לייצג את ישראל נאמנה בעולם. לא מגיע לאף אחד פרס אבל בהחלט לא ביקורת צינית.


10. תודה לכל עשרות אלפי התומכים, המגיבים, המחזקים. תודה גם למי שלא, זה נותן לנו מוטיבציה להשתפר כל הזמן.


באהבה רבה, רונן וצוות פרספקטיבה.

2 comentarios


תודה מיכל על תגובתך. אני סבור שאת צודקת. היא בסחרור.

Me gusta

רונן שלום רב,

הקשבתי רב קשב למה שאמרת על התכנית של אופירע וברקו, כל מילה בסלע, דבר אחד הדליק לי נורה שאמרת שהיא לא מבינה שהערוץ עצמו עושה עליה סיבוב. כידוע לך טיפשה היא לא, אבל היא כמו חתול מדושן שהשתן עלה לה לראש היא מבינה אבל היא נמצאת בלופ משכר והיא פשוט לא יכולה לסגת או לרדת מהעץ . אבל כמו שאמרת החיים יורידו אותה יאזנו אותה ואולי יוציאו ממנה את שיגעון הגדלות/עבד כי ימלוך השד שאתה קורא לו.

היה לי מאד מעניין .

Me gusta
bottom of page