top of page

יהודיה קנדית נעצרה בהר הבית כשהניפה דגל ישראל

צעירה יהודיה קנדית מהעיר טורונטו שהגיעה לביקור בן מספר חודשים בישראל ובמהלכו עשתה ״עלייה״ הגיעה בשבוע שעבר למתחם הר הבית במסגרת סיור מודרך של קבוצת מטיילים יהודים מחו״ל למתחם.


למרות שלקראת הכניסה למתחם מסגד אל אקצה הסבירו אנשי בטחון ישראליים לחברי הקבוצה את כללי ההתנהגות במתחם , הכוללים איסור הנפת סממנים ישראליים בכדי לא לעורר פרובוקציה במקום , הצעירה החליטה לנהוג אחרת .


מיד עם תחילת הצעידה של הקבוצה, לורן אייזיק הוציאה מתיק הגב שלה דגל ישראל שהיה מקופל ומול מצלמה שתיעדה את מעשיה היא פרשה את דגל ישראל , עמדה מול המצלמה ונראתה שהיא מחכה שיעצרו אותה .

דגל ישראל בהר הבית למרות ההנחיה האוסרת

כעבור פחות מדקה נראה שוטר ישראלי ניגש את אייזיק ולקח ממנה את הדגל . בלייב לפייסבוק היא סיפרה שעות לאחר מכן כי היא נעצרה ונחקרה במשך שעות על האירוע .


רגע המעצר

כמו כן ציינה אייזיק בשידור בפייסבוק שלה כי רשתות ערביות סיקרו את מעשה בהרחבה במהדורות החדשות בעולם הערבי. כמספר ימים לאחר התקרית עזבה אייזיק במפתיע את ישראל וחזרה לביתה בקנדה.


לורן איזייק היא פעילה אנטי BDS מוכרת בקהילת יהדות טורונטו, במסגרת ארגון "חרות קנדה", עמדותיה הניציות הנוגעות לסכסוך הישראלי ערבי נשמעות מדי פעם בקמפוסים האקדמאיים בהם היא פעילה כתומכת ישראל נלהבת.


למרות האקט הפרובוקטיבי שגרר בעקבותיו מעצר ע”י כוחות הבטחון הישראליים וחזרתה במפתיע ובמהרה לקנדה, אייזיק לא מתנצלת וטוענת לזכותה כיהודייה להנפת הדגל גם במתחם המסגד, הידוע ברגישות הגדולה שבו לביקורי אחמ"ים מישראל וסמלים דתיים. בדבר אחד אין ספק שאייזיק הצליחה וזה להביא לתשומת לב למעשה שלה מהתקשורת העולמית. נדמה שעל מקרים כאלו נכתב הפתגם: לעיתים, אל תהייה צודק תהייה חכם, בעיקר אם זה קורה במקום הרגיש והנפיץ ביותר בעולם, בירת ישראל, ירושלים ומתחם הר הבית.

מה דעתכם ?

3 Comments


רוצים לדעת מה דעותינו: ראשית להוריד את הכובע וכל הכבוד לה על הפגנת הריבונות בהר הבית. טעות ראשונה ״מתחם המסגד״ אין חיה כזאת כי היא לא הניפה את הדגל בתחומי המסגד אל אקצא, כיפת הסלע (הכיפה המוזהבת) איננה מסגד אלה מבנה מונומנטלי המציין את מקום עקידת יצחק ( אצל המוסלמים היה ישמעאל), ולכן באופן מעשי היא הניפה דגל על הר הבית מקום בית המקדש היהודי (ולא הנוצרי ולא המוסלמי ולא הבודהיסטי ) בקשר למשפט לדעתכם עדיף להתנהג כמו בת יענה עם הראש בחול רק כדי לא להרגיז את השכנים. ממש ריבונות יהודית. זאת דעתי לכאורה

Like

Victoria Zimmer
Victoria Zimmer
Oct 12, 2021

למזלה יצאה בזול. הרואי? מה השיגה בזה חוץ מתמונות, פוסטים וסיקור רגעי. מחר זה יישכח.יש חוקים-סטאטוס קוו. יש משאלת לב להניף דגל ישראל, אך המקום נפיץ.

Like

Guest
Oct 11, 2021

בחייאת רונן הגברת היא אזרחית ישראלית עשתה עליה לארץ לפני כשנה ..מאוד ימנית.ואני מזדהה איתה..אבל...חוקי המדינה חלים על כל האזרחים כולל אותה ..היא פסמה מלא פעמים תמונה שלה עם דגל על ההר..ואני איתה. אבל לא ראיתי או שמעתי שקרה לה משהו ..


Like
bottom of page