top of page

פייסבוק תשקיע 50M$ לבניית עולם 3D ושם חדש

פייסבוק הודיעה כי היא משקיעה 50 מיליון דולר כדי לבנות ה'מטאברס' "בצורה אחראית".

פייסבוק Inc תשקיע 50 מיליון דולר כדי לשתף פעולה עם ארגונים נוספים כדי להקים את מה שמכונה metaverse - עולם דיגיטלי שבו אנשים יכולים להשתמש במכשירים שונים כדי לנוע ולתקשר בסביבה וירטואלית של מציאות רבודה ואנטילגנציה מלאכותית.



חווית המשתמש תהיה ככל הנראה שונה מהיום. משתמש בפלטפורמה החדשה ירכיב משקפי מציאות מדומה וכל התוכן יוזרם אליו כתוכן ויזואלי. לדוגמא, נוכל לטייל וירטואלית ברחוב שנבחר לטייל בו, משתמשים נוספים שבחרו לטייל באותו "רחוב", יוצגו לנו כדמויות מהלכות עם פניהם כתמונת הפרופיל שלהם, משתמשים חסומים יראו כצללית .


אנו נבחר עם מי לתקשר מבין המשתמשים שיוצגו לנו בתצוגה הוירטולית שתראה ריאליסטית כמו באנימציה מתקדמת של משחק פלייסטשיין רק שאנחנו והחברים שלנו נהיה הדמויות. נוכל לבחור לגעת אחד בשני (וירטואלית) ואפילו להיכנס יחד לבית קפה מקומי ולשבת שם לשיחה, לצאת יחד למועדון ריקודים, או לחילופין להיכנס וירטואלית לחנות ולרכוש שם מוצרים, או להזמין חדר בבית מלון יחד , האפשרויות הן אין סופיות המשותף לכולן היא חווית ריאליסטית והיכולת לחוש לגעת ולהרגיש.


פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, משקיעה רבות במציאות מדומה ובמציאות רבודה, בפיתוח חומרה כגון אוזניות ה- Oculus VR שלה ועבודה על משקפי AR וטכנולוגיות צמיד. החברה ספגה ביקורת לאחרונה על השפעתה על בטיחות האינטרנט.



השלב הראשון במיתוג פייסבוק מחדש לאור הטענות הרבות הנשמעות נגד החברה, יהיה כך על פי סוכנות הידיעות רויטרס, לשנות כבר בשבוע הבא כנראה את השם מ"פייסבוק", לשם אחר, ישנן הדלפות שאומרות כי השם החדש יהיה ,VERIZON אין על כך אישור מטעם פייסבוק שבחרה כרגע לא להגיב לידיעה המתפרצת בעולם בשעות האחרונות.


בנוגע לשלב ב' והוא ליצור חווית משתמש אחרת וריאליסטית יותר מהיום, קרן התוכניות ומחקר XR החדשה תשקיע את הכסף ברחבי העולם במשך השנתיים הקרובות כדי להבטיח כי טכנולוגיות "מטאאברס" נבנות באופן כולל ומעצים", אמרה פייסבוק.



החברה מסרה כי היא מתכננת לעבוד עם חוקרים בארבעה תחומים, כולל פרטיות ובטיחות הנתונים, כדי לאפשר למשתמשים לקבל עזרה אם משהו שהם רואים במטאברס גורם להם לחוסר נוחות לדוגמא תצוגה ריאליסטית של אלימות, שיימינג או חלילה מעשה פלילי כגון תקיפה פיזית במרחב הווירטואלי.


כמו כן, היא תחקור כיצד לעצב טכנולוגיות הכוללות ונגישות לכל המשתמשים, וגם "לעודד תחרות" בתעשייה המתהווה, הוסיפה פייסבוק בפוסט בבלוג.


פייסבוק עמדה בפני בדיקה במגוון רחב של נושאי אינטרנט, כגון התפשטות דיסאינפורמציה וההשפעה השלילית של המדיה החברתית על בני נוער.


כמו כן, ביום שני, פייסבוק מסרה כי היא משהה את הפיתוח ב- Instagram Kids, אפליקציה שתספק תוכן מותאם לגילאים לילדים מתחת לגיל 13. מחוקקים וארגוני הסברה בארה"ב ציינו חששות בטיחות וקראו לפייסבוק לבטל את תכניות ההשקה.



בכיר בפייסבוק העיד ביום חמישי שעבר בדיון בוועדת הסנאט האמריקאי על ההשפעה של אפליקציית האינסטגרם שלה על בריאות הנפש של משתמשים צעירים.


שותפים ראשוניים לתכנת ה"מטאברס" החדשה של פייסבוק כוללים את אוניברסיטת האוורד בוושינגטון הבירה, שתחקור את ההיסטוריה של הגיוון בתעשיית טכנולוגיית המידע וכיצד היא יכולה לעצב הזדמנויות במתווה.



האוניברסיטה הלאומית של סיאול ואוניברסיטת הונג קונג יחקרו בטיחות, אתיקה ועיצוב אחראי, אמרה פייסבוק.


אז בקרוב השם משתנה, מהלך חסר תקדים במותג הנחשב למותג על בעולם ולו כשלושה מיליארד משתמשים. בעתיד כולנו נטייל בעולמות וירטואלים, ונוכל אפילו לחוש לגעת ולהרגיש כל דבר בעולם הווירטואלי החדש שפייסבוק\ וורייזן מתכננים לנו. יהיה מעניין.


סצנה מתוך "מראה שחורה" המתארת באופן דומה את המציאות החדשה אליה אנו מתקדמים בצעדי ענק.


ראיון עם מארק צוקרברג על העולם הוירטואלי החדש (פודקאסט)


Comments


bottom of page