top of page

שטפונות, הרס ונמל ימי משותק באזור וונקובר | "סערת מזג האוויר הגרועה ביותר במאה שנה"

קולומביה הבריטית, 17 בנובמבר. קנדה פרסה את חיל האוויר ביום רביעי כדי לסייע לקולומביה הבריטית להתמודד עם שיטפונות מסיביים שמונעים את הגישה לנמל הגדול במדינה והותירו אלפים עם גשם נוסף שצפוי בימים הקרובים. סחורות שהיו אמורות להגיע למכירה לקראת חג המולד ומוצרי יסוד כגון אספקת מזון יתקעו ככל הנראה על ספינות ויעוכבו בהגעה למדפי החנויות.
  • 184 בני אדם חולצו מערבת סומאס באבוטספורד במהלך הלילה לאחר שהעירייה פרסמה הפצרות דחופות לפנות את האזור בשלהי יום שלישי בשל הכשל הקרוב של תחנת שאיבה.

  • שריפה גדולה פרצה בסוכנות קרוואנים בערבות סומאס.

  • אלפים נותרו מפונים מעיירות בדרום לפני הספירה, כולל מריט ופרינסטון.

  • השר לבטיחות הציבור, מייק פרנוורת', עומד בראש ישיבת ממשלה כדי לדון בהפעלת מצב חירום ביום רביעי.

  • הממשלה הפדרלית אישרה פריסה של אנשי חיל האוויר כדי לסייע לב.סי. עם תוצאות שיטפון.

  • מפולות בוץ שהחלו עקב גשמים עזים הרסו כמה כבישים מרכזיים והרגו לפחות אדם אחד, כאשר גורמים רשמיים הזהירו שמניין ההרוגים עלול לעלות.


כמה עיירות נותקו לחלוטין והמזון התחיל להתמעט בעיירה הופ, 100 מייל (160 ק"מ) מזרחית לוונקובר. הכומר ג'ף קון אמר שרבע מ-6,000 תושבי העיר מחפשים מחסה.


"לא נשאר הרבה בחנויות המכולת. הם פשוט לא יכולים לחדש את המלאי, אין דרך לעבור", הוא אמר ל-Canadian Broadcasting Corp, ואמר שלמרות שחלק מהמזון הועבר באוויר, יש רק אספקה ​​של יום אחד.קרוב יותר לוונקובר בעיירה אבוטספורד, החקלאים התעלמו מפקודת פינוי וניסו נואשות להציל את בעלי החיים שלהם ממים שהצטברו, במקרים מסוימים קשרו חבלים סביב צווארן של פרות וכך פינו אותן לקרקע יציבה יותר."אני יודע שקשה לחקלאים לעזוב את משק החי שלהם, אבל חייהם של אנשים חשובים לי יותר כרגע מאשר משק חי ותרנגולות", אמר ראש העיר הנרי בראון לכתבים על רקע החשש שתחנת שאיבת מים עלולה להפסיק לעבוד ולהציף את האזור.


הנמל הגדול ביותר שחסום עקב השיטפונות


בנוסף להצפה בבתי התושבים, השיטפונות הרסו גם את רשת התחבורה של האזור, ושיבשו את שרשראות האספקה ​​העולמיות שכבר נאבקות להתמודד עם בעיות שנגרמו על ידי COVID-19.


"נגרם נזק עצום לכבישים, לגשרים, לקווי רכבת, למרכזי טיפול במים, לסוללות ולתחנות שאיבה. יש השפעה משמעותית מאוד על התשתיות", אמר השר הפדרלי למוכנות לחירום, ביל בלייר, ל-Canadian Broadcasting Corp.


בלייר אמר שחיל האוויר יעזור לפנות נתיבי שרשרת האספקה ​​שנפגעו קשות.


Canadian Pacific Rail (CP.TO) ו-Canadian National Railway (CNR.TO), שתי חברות הרכבות הגדולות במדינה, אמרו שההצפה אילצה אותן להפסיק את השירות לוונקובר, הנמל הגדול במדינההנמל של ונקובר מעביר מטענים בשווי 550 מיליון דולר קנדי ​​(440 מיליון דולר) מדי יום, החל ממכוניות ועד מכולות עמוסות בסחורות חיוניות.


השיטפונות השביתו זמנית גם חלק ניכר מתנועת החיטה והקנולה מקנדה, אחת מיצואניות התבואה הגדולות בעולם. השיבוש עלול לפגוע גם בייצוא האשלג.


למרות שהעיירה מריט, 120 מייל (200 ק"מ) צפונית-מזרחית לוונקובר, פונתה רשמית, כמה אנשים עדיין תקועים שם. פאם ולט איבדה את ביתה ביום שני כשהנהר החל לעלות במהירות.


"תוך דקה אחת היינו מוקפים לגמרי במים ופסולת ודברים מהרכוש שלנו צפו לידנו. זה היה נורא", אמרה ל-CBC.
Comments


bottom of page