top of page

3 חודשים לאחר הלידה שתי משפחות יחליפו את התינוקות עקב טעות מעבדת העוברים

מרפאת פוריות החליפה בין עוברים של שני זוגות. עכשיו הם צריכים להחליף תינוקות אחרי 3 חודשים. זמן קצר לאחר ששתי המשפחות גילו שהן גידלו את הילדים הלא נכונים, הן קבעו להיפגש כדי להחליף את התינוקות, תחילה זמנית ולאחר מכן לצמיתות . שתי המשפחות התחברו בתקווה להקים משפחה גדולה יותר מאז שנודע על הטעות. דלתות מסתובבות גרסת המציאות?כשדפנה קרדינל נכנסה להריון עם בתה השנייה בינואר 2019, היא הייתה מאושרת. תהליך ההפריה החוץ גופית היה מוצלח, והיא התענגה על תשעת החודשים הבאים, בידיעה שהיהריון כנראה יהיה האחרון שלה.אבל כשהילדה נולדה באותו ספטמבר, דפנה ובעלה, אלכסנדר, היו בהלם. אלכסנדר התרחק מספר צעדים משולחן הלידה, נסוג אל הקיר, כשראה לראשונה את שערו השחור של התינוק ועור הפנים שהיה כהה יותר משלו, של אשתו ובתם הראשונה.גם לאחר שהביאו את הילדה הביתה, אלכסנדר לא הצליח להתנער מההבדלים. גם בני משפחתם וחבריהם של בני הזוג שמו לב, ואמרו שהם מופתעים שהילדה נראית כל כך שונה ואפילו שאלו אם העובר נתרם. אלכסנדר הרגיש לפעמים שהוא חייב להתבדח שהתינוקת אינה בתו.


למעשה, בני הזוג למדו במהרה, היא לא.


על פי תביעה שהגישו קרדינלס ביום שני, מרפאת הפוריות שאיפשרה את ההריון במבחנה, מרכז קליפורניה לבריאות הרבייה, השתילה עובר של זוג אחר בתוך דפנה. העובר שלהם, כך נודע לקרדינלס, הושתל באמו של הילד שדפנה ילדה. במילים אחרות, טוענים הקרדינלים, מרפאת הפוריות ערבבה את העוברים - טעות שאילצה את הזוגות לסחור בתינוקות שלהם לאחר חודשים של גידולם.


"לא היה לנו מושג באותו זמן שהפוטנציאל הגדול ביותר הזה לשמחה יביא לנו כאב וטראומה מתמשכים כאלה", אמרה דפנה במסיבת עיתונאים ביום שני.


בני הזוג תובעים את המרפאה ואת בעליה, המיילד אלירן מור, בפיצוי כספי. לטענתם, מור והחברה שלו הפרו חוזה, עסקו ברשלנות רפואית וגרמו לבני הזוג עוגמת נפש, בין היתר.


מור לא הגיב מיד להודעה מהוושינגטון פוסט בסוף יום שני.


המקרה של הקרדינלס הוא לא המקרה הראשון שבו היה ערבוב עוברים. בשנת 2019, זוג אחר בקליפורניה נאלץ לנהל מאבק משפטי להשבת ילדם לאחר שהעובר שלהם הושתל באישה אחרת.הפריה חוץ גופית היא תהליך ממושך שבו ביצית מופקת מאישה, מופרית ולאחר מכן מושתלת ברחם האישה כדי להתחיל הריון. אבל זה יקר, מחייב את האם לעבור טיפול הורמונלי לייצור ביציות מרובות, ויכול לגרום להריון או לא.


בכל זאת, דפנה ואלכסנדר רצו ילד שני, אך לאחר שנים של ניסיונות, הם לא הצליחו להרות באופן טבעי, לפי התביעה. אז, בהמלצת חבר, הם פנו לשירותיהם של מור ושל המרכז של קליפורניה לבריאות הרבייה.


הניסיון הראשון שלהם, באוקטובר 2018, לא צלח. אבל בני הזוג ניסו שוב בינואר 2019, ואמרו שהם היו נלהבים כשדפנה נכנסה להריון. אולם שמחתם הפכה לבלבול כשראו שהמראה של בתם שזה עתה נולדה שונה משלהם, והמתח החל לבעבע בין בני הזוג, לפי התביעה.הפערים הטרידו את אלכסנדר, מה שגרם לו לדבר על המראה של הילדה לעתים קרובות, על פי התביעה. הוא אפילו נשאר ער בלילה כדי לבהות בתינוקת ולתהות אם היא שלו. דפנה, בינתיים, ניסתה לשכנע את עצמה שהתינוק הוא שלה; אחרי הכל, היה גם לה שיער שחור בתור תינוקת. אך לעתים קרובות, דפנה הייתה חווה "דיסוציאציה", לפי התביעה, והאם הייתה מבלה זמן בהסתכלות במראה, בחיפוש אחר תווי התינוק בעצמה.


עד מהרה "נמאס" לדפנה מההערות הקבועות של אלכסנדר על הופעתה של הילדה, מה שגרם לה לקנות בדיקת DNA. כשהתוצאות חזרו בסוף נובמבר 2019, המעבדה אמרה שהתוצאות היו "מוזרות", לפי התביעה, ואישרו במהירות שהקרדינלס לא היו הוריו הביולוגיים של התינוק.


בני הזוג שכרו עורך דין ויצרו קשר עם המרכז של קליפורניה לבריאות הרבייה. מספר שבועות לאחר מכן נודע לבני הזוג באמצעות בדיקת DNA שאישה אחרת ילדה את בתם. ה-קארדינלס גידל את הבת של אותה אישה ובן זוגה לאחר שמרכז קליפורניה לבריאות הרבייה העביר את העובר הלא נכון לכל אם בהתאמה, לפי התביעה.התינוקות נולדו בהפרש של שבוע, לפי סוכנות הידיעות AP. המשפחה השנייה לא נזכרה בתביעה.


זמן קצר לאחר ששתי המשפחות גילו שהן גידלו את הילדים הלא נכונים, הם קבעו להיפגש, והם המשיכו לשמור על קשר. בתחילה היו הזוגות מחליפים את התינוקות לביקורים קצרים. אבל לאחר שהתינוקות בילו לילות מלאים ראשונים עם הוריהם הביולוגיים, הזוגות החליטו שהחלפה מתמדת היא קשה מדי, והם החליפו את התינוקות לצמיתות.


במסיבת עיתונאים ביום שני אמרה דפנה שהיא ובעלה "הרוסים".


"זיכרונות הלידה שלנו תמיד יהיו נגועים במציאות החולה שהילד הביולוגי שלנו ניתן למישהו אחר", אמרה, "והתינוק שנלחמתי להביא לעולם הזה לא היה שלי לשמור".Comments


bottom of page