top of page

מי יהיה המלך הבא של אנגליה?

המלכה אליזבת השנייה מכהנת כמלכת בריטניה במשך יותר משישה עשורים. כעת, כשהיא בת 95, לא ייקח זמן רב עד שבנה, הנסיך צ'ארלס, יתפוס את כס המלוכה. זה יהיה שינוי משמעותי בבריטניה. צ'ארלס, המלך לעתיד היה קשור לכמה שערוריות לאורך השנים, כולל נישואיו הכושלים עם הנסיכה דיאנה והטרגדיות לאחר מכן, כמו גם הראיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי בתחילת 2021. כשאנחנו מביטים לאחור על המורשת של הנסיך צ'ארלס, עלינו לתהות מה האופק של משפחת המלוכה, של בריטניה ואולי הכתר 'ידלג' מעל הנסיך צ'ארלס ישירות לבנו, הנסיך וויליאם, שהוא בכל מקרה המלך האנגלי הבא? פרספקטיבה למשפחת המלוכה והיורשים לכתר. מיוחד.
להלן מבט על חייו של הנסיך צ'ארלס ומה יקרה לוויליאם, קייט, הארי, מגהן ושאר בני המלוכה כאשר הנסיך צ'ארלס יהפוך למלך.


המלכה אליזבת לא צריכה למות כדי שצ'ארלס יהפוך למלך


המלכה אליזבת החלה בתהליך של העברת חלק מאחריותה כמלכה לבני משפחתה האחרים, כולל בנה הנסיך צ'ארלס. הוא החל להיות אחראי על פתיחת מושב המדינה בפרלמנט ובוועידת חבר העמים. הוא כבר דואג להשקעות בית המלוכה וגם החל לצאת למסעות חוץ כראש המדינה המייצג. על פי הדיווחים, המלכה הודיעה כי תתחיל להעביר חלק גדול מחובותיה לנסיך צ'ארלס על פי חוק הריג'נס משנת 1937. זה יאפשר לה לשמור על כס המלוכה בזמן שהנסיך צ'ארלס שימש כמלך בפועל.
וויליאם וקייט יהיו הנסיך והנסיכה מוויילס


כאשר המלכה אליזבת השנייה תמות וצ'ארלס יהפוך למלך אנגליה, וויליאם וקייט יהפכו לנסיך ונסיכת ויילס. יש בזה אחריות עצומה. אמנם ניתן לטעון שלוויליאם וקייט יש כבר תפקידים, אך מספר ההתחיבויות רק יגדל. על נסיך ויילס לייצג את המלך והמלכה עם נכבדים זרים, בהשתתפות באירועים בינלאומיים ובשירותים הבטחוניים. הנסיך מוויילס יכול גם להנפיק צווים מלכותיים, שכן המלכה העניקה לו סמכות זו. התואר נסיך ויילס קיים מאז המאה ה -14 ליורש העצר.


וויליאם ירש את דוכסות קורנוולבנו הבכור של המלוכה הבריטית הנוכחית יורש את דוכסות קורנוול, אחת משתי הדוכסויות המלכותיות הקיימות באנגליה. הדוכסות השנייה, או גוף הכתר, היא דוכסות לנקסטר. מכיוון שהנסיך צ'ארלס כבר החזיק בתואר דוכסות קורנוול, הנסיך וויליאם לא קיבל את התואר בלידתו. עם זאת, כאשר הנסיך צ'ארלס יצטרף לכס המלוכה, יינתן לויליאם תואר הדוכס מקורנוול. כדוכס קורנוול, ויליאם יירש נכסים עצומים, כולל נכסים פיננסיים ורכוש. לקרקעות שבבעלות דוכסות קורנוול יש מגוון זכויות משפטיות מיוחדות.


כאשר המלכה מתה, הנסיך צ'ארלס הוא גם "המלך המכתיר"כאשר המלכה אליזבת תסיים את חייה, הנסיך צ'ארלס הופך אוטומטית למלך, על פי החוק המקובל. אם הנסיך צ'ארלס רוצה לוותר על כס המלוכה לטובת בנו, שיהפוך למלך וויליאם, למשל, הדבר ידרוש התערבות של הפרלמנט. המלך החדש אינו מסוגל לקבל החלטה זו בכוחות עצמו ולבחור יורש. נראה שלא סביר שהנסיך צ'ארלס ילך במסלול זה עם הפרלמנט בכדי לגרום לזה לקרות, לא משנה מה דעת הקהל הפופולרית.ללא קשר למה שיקרה בסופו של דבר בעתיד, נראה סביר ביותר שהנסיך צ'ארלס יהפוך למלך לאחר מות אימו.


הוא יכול לבחור כל שם נתון שישמש אותו כשהוא מלךלמרות שהוא ידוע כיום כנסיך צ'ארלס, הוא לא צריך לבחור להיות המלך צ'ארלס. כאשר הנסיך צ'ארלס מצטרף לכס המלוכה, הוא יכול לבחור שם אחר לתקופתו כמלך. יש לו שלושה שמות ביניים שהוא יכול להשתמש בהם: פיליפ, ארתור וג'ורג '. היו כמה השערות תקשורתיות שהוא ישתמש באחד השמות האלה בגלל ההיסטוריה השלילית של כמה מהריבונים האחרים המכונים המלך צ'ארלס. המלך צ'ארלס הראשון הוצא להורג בשל בגידה בשנת 1649. בנו המלך צ'ארלס השני היה מלך פופולרי שניהל חיי נהנתנות ונודע בכינויו "המלך העליז". היו לו לפחות 12 ילדים לא חוקיים.קמילה תהיה מלכה?כאשר הנסיך צ'ארלס יהפוך למלך אנגליה, אשתו קמילה תהפוך לאשת המלך. המשמעות היא שהיא תהיה המלכה כחוק. עם זאת, זה לא אומר שהיא תקבל את התואר המלכותי. בית קלרנס ציין כי קמילה תזכה בתואר הנסיכה קונסורט כאשר הנסיך צ'ארלס יהפוך למלך. עם זאת, חוקרים טוענים כי לא כך הדבר וכי קמילה תהיה מלכה בהתאם לחוקי "הבגידה 1351" ו"חוק ריג'נסי 1937". תהליך הפיכתה לאשת המלך הוא אוטומטי ואינו דורש טקס או הכתרה מיוחדת. קמילה ידועה כדוכסית קורנוול מאז נישואיה לנסיך צ'ארלס בשנת 2005.ויליאם בסופו של דבר יהיה המלך
מכיוון שהנסיך צ'ארלס כבר בשנות ה -70 לחייו, אין זה סביר שבנו יצטרך לחכות זמן רב כדי לרשת אותו על כס המלוכה. צ'ארלס נאלץ כבר לחכות יותר מ -60 שנה, אך לנסיך וויליאם לא יהיה זמן רב להיות יורש העצר. חלק מהפרטים לגבי מתי ויליאם ירש את כס המלוכה קשורים גם לבריאותו של צ'ארלס. בהקשר זה, לנסיך וויליאם שכבר קיבל על עצמו יותר סמכויות וסביר להניח שיש לו ציפייה לתפקיד העתידי כמלך.מה הלאה עבור הנסיך צ'ארלס ומשפחת המלוכה?
כאשר הנסיך צ'ארלס יהפוך למלך אנגליה, כל משפחתו תראה שינוי במעמדם ברחבי אנגליה והעולם. מלכת אנגליה אליזבת' שמרה באדיקות על הכתר במאה העשרים והמאה העשרים ואחת. בנה צ'ארלס יוכתר למלך לזמן יחסית קצר ולאחריו הנסיך וויליאם שעל פי גילו ישא את הכתר אל תוך המאה הבאה.


1 Comment


Victoria Zimmer
Victoria Zimmer
Oct 21, 2021

נראה שהמוסד הזה ממשיך להיות רלוונטי ולא רק כעליה לרגל לתיירים. באחד הסיורים בלונדון מדריך הסביר על המבטא הבריטי. מלך ג'ורג' הראשון מגרמניה(הנובר), דיבר באנגלית עם מבטא גרמני. העם במקום לתקן אותו מתוך נימוס דיבר כמוהו.

Like
bottom of page