top of page

צפיתם, הזדעזעתם והתמכרתם. משחק הדיונון שובר שיאים.

יש לכם חוב כלשהוא המעיק עליכם? משכנתא ארוכת טווח, הלוואה שהסתבכתם איתה או חוב לחבר שמאיים עליכם? משחק הטלוויזיה הקוראיני "משחק הדיונון" מציע למשתתפים אפשרות להיפטר מהחוב וגם לזכות במיליוני דולרים, אבל יש קאץ'. אם תפסידו במשחק לא רק שלא תראו את הכסף אלא גם תוצאו להורג. 456 משתתפים לוקחים חלק בהפקת הענק הדרום קוראינית בה בכל פרק מוצא מישהו להורג כמעט בכל דקה במהלך הסדרה. משחק דיונון (בקוריאנית: 오징어 게임; RR: Ojing-eo Geim) היא סדרת טלוויזיה דרמתית מז'אנר ההישרדות המשודרת בנטפליקס וכבשה תוך חודש את העולם.הסדרה מתרכזת בתחרות שבה 456 שחקנים, שמגיעים מתחומי חיים שונים אך כל אחד מהם הוא בעל חוב כספי כלשהוא. המשתתפים משחקים בקבוצה משחקי ילדים עם עונשים קטלניים עד מוות כדי לקבל את ההזדמנות לזכות בפרס כספי אדיר ולהיפטר מחובותיהם אחת ולתמיד ולזכות בחופש. המפסידים במשחק מתים בין רגע באופן אכזרי. הרעיון מבוסס על הפער המעמדי בתוך דרום קוריאה ובעולם המודרני.משחק הדיונון זכה לשבחי הביקורת העולמית למרות העלילה הביזארית והמראות המזעזעים הנראים כל מספר שניות במהלכה. המותחן הדרום קוריאני הפך רשמית לאחת מהסדרות המקוריות הגדולות והמצליחות ביותר של נטפליקס.


הסדרה בת תשעה פרקים, שבה משחקים משחקי ילדות (לדוגמא: אחת שתיים שלוש דג מלוח) במטרה לזכות ב -45.6 מיליארד וואן (38 מיליון דולר), הפכה לסנסציה עולמית עבור נטפליקס מאז השקתה לפני פחות מחודש.


הדרמה הדיסטופית עוררה השראה לאינספור ממים, תחפושות ליל כל הקדושים של חליפות הטרנינג הירוקות שנמצאות בכל מקום ולובשים המתמודדים בסדרה ויצרה בילויים בעולם האמתי. הסדרה מעוררת ויכוח בתוך דרום קוריאה בנושאי חברה תחרותית רעילה ועוררה עניין חדש בתרבות המדינה ובמנהגי שפה ברחבי העולם.


"משחק הדיונון הגיע רשמית ל -111 מיליון מעריצים - מה שהופך אותה להשקת הסדרה הגדולה ביותר שלנו אי פעם!" נטפליקס פרסמה בטוויטר.הסדרה הגיעה לכמות מעריצים זו תוך 27 ימים בלבד, מאז יציאתה ב -17 בספטמבר ועלתה בקלות על דרמת התלבושות הבריטית "ברידגרטון", שהוזרמה על ידי 82 מיליון חשבונות במהלך 28 הימים הראשונים שלה.


שלט המתייחס ל"אתגר חלת הדבש "המוצג בסדרת הלהיטים החדשה של נטפליקס" משחק דיונון נראה "בקפה בראון חמאה" בסינגפור ב -1 באוקטובר 2021.


נטפליקס פרסמה מידע מוגבל על נתוני הצפייה בפלטפורמה שלה ומחלקת את הנתונים שהיא מספקת בדרכים שונות. נתוני הבכורה לאחר שעברו 28 יום כללו כל חשבון משתמש ששרד את הצפייה בפרק במשך שתי דקות לפחות.


מנכ"ל שותף נטפליקס ומנהל התוכן הראשי, טד סרנדוס, אמר בכנס טכנולוגי בקליפורניה בחודש שעבר כי שירות ההזרמה הופתע מהפופולריות של "משחק הדיונון".


"לא ראינו את זה מגיע מבחינת הפופולריות הגלובלית שלו", אמר.


הסדרה הייתה כה פופולרית עד שספקית שירותי האינטרנט הדרום קוריאנית SK Broadband תבעה את נטפליקס לשלם עבור עלויות בגין תעבורת רשת ותחזוקת עבודות תחזוקה בגלל העלייה בכמות צופים.אישה דרום קוריאנית הייתה בשיחות עם החברה האמריקאית בנוגע לפיצויים לאחר שעברה אלפי שיחות מתיחה והודעות טקסט כאשר מספר הטלפון שלה הודגש בטעות כנקודת עלילה מרכזית בסדרה.


מעבר לרמת ההפקה הגבוהה, איכות המשחק המדהימה בה והתסריט המשובח, הסדרה מעוררת שאלות נוקבות על סגנון החיים בעולם הפוסט מודרני של ימינו בכלל ובתקופת מגפת הקורונה בפרט. מומלץ. לא לבעלי לב רגיש!


נטפליקס תשקיע השנה יותר מ -500 מיליון דולר בתוכן מקורי שיופק בדרום קוריאה.


צפו בטריילרעונה שנייה נמצאת בהליכי הפקה בימים אלה.1 Comment


Victoria Zimmer
Victoria Zimmer
Oct 13, 2021

אני לא מסוגלת לצפות באלימות. יש מספיק סטרס בחיים. בני בן ה- 17 הפסיק לצפות באמצע. ואחרי הביקורת הבאה כנראה לא אתחיל לצפות, למרות שטעם עניין אישי.


Like
bottom of page